In samenwerking met :  



 Inloggen
> registreren
lettergrootte: A  A  A
Te genezen vormen van dementie

Dementieën die te genezen zijn, treffen we niet zo vaak aan. Op een geheugenpolikliniek gaat het om hooguit 1-2%. De hogere percentages die bij eerder onderzoek gemeld zijn, worden veroorzaakt door het meetellen van mensen met een delier en een depressie. Deze ziektebeelden kunnen een dementie-achtig beeld veroorzaken, maar een ervaren onderzoeker zal beide aandoeningen snel kunnen onderscheiden van echte dementie.
Te genezen vormen van dementie zijn onder meer een bloeding tussen de hersenvliezen (subduraal hematoom), het langzaamaan groter worden van de met vocht gevulde hersenkamers waardoor een normal pressure hydrocephalus ontstaat, en soms een hersentumor. Dit zijn duidelijke voorbeelden van zeldzaam voorkomende dementieën, die goed te behandelen zijn door een operatie, uitgevoerd door een neurochirurg. Het zoeken naar de oorzaken van dementie die te behandelen zijn, maakt dat een grondig onderzoek bij dementie belangrijk is.



terug






Auteur(s)


Prijs: € 0,00
ISBN:

Het wordt steeds stiller

Praten over dementie lijkt langzamerhand geen taboe meer. De machtigen van de aarde komen er voor uit: 'I have Alzheimer'(Ronald Reagan, voormalig president van de VS). Praten met mensen die aan dementie lijden is echter ongelooflijk moeilijk en confronterend.

Auteur(s) : Paul Dautzenberg
Prijs : € 19,95
ISBN : 9789066116191

Ik ben het steeds meer kwijt

Alzheimer is een vorm van dementie die vaak verstrekkende gevolgen heeft, voor de patiënt, maar ook voor de naaste omgeving. In Ik ben het steeds meer kwijt wordt uitleg gegeven over de ziekte.

Auteur(s) : Dr. Paul Dautzenberg en drs. Wiebe Braam
Prijs : € 17,95
ISBN : 9789066119956

Registreren
Wilt u regelmatig onze nieuwsbrief met actuele gezondheidsinformatie en aanbiedingen rond boeken ontvangen, ga dan naar de registratiemodule.